Skoči na glavno vsebino

V soboto, 25. novembra 2023, je na osnovni šoli Komandanta Staneta Dragatuš potekalo državno tekmovanje iz prostorske predstavljivosti oziroma na kratko Matemček. Iz matične šole in podružnične šole Griblje se ga je udeležilo 14 tekmovalcev.

Učenci so se izjemno težkih nalog dobro lotili in pokazali veliko znanja.

Tako so se najbolj izkazali drugošolka Julija Brinc ter sedmošolki Lara Pezdirc in Tjaša Starešinič – vse tri so osvojile srebrno priznanje. Njihov dosežek sta z zlatima priznanjema dopolnila šestošolec Žiga Ljubenko (7. mesto v državi) in novopečena državna prvakinja, DEVETOŠOLKA IVA KAPELE, KI JE TEKMOVALNO POLO ODPISALA 100-ODSTOTNO PRAVILNO.

Za piko na i so domov prinesli še 12 priznanj za sodelovanje.

Vsem tekmovalcem mentorice čestitamo!

Dostopnost