Skoči na glavno vsebino

Po zasluženih počitnicah so se učenci januarja vrnili v šolske klopi, na vratih matematičnega kabineta pa jih je že čakal nov matematični izziv z naslovom Kazalke ure z vprašanjem:

Koliko meri kot med urnim in minutnim kazalcem ob uri dvajset minut do petih?

Učenci so pridno raziskovali, saj so tokrat morali zapisati svoje celotno razmišljanje. Ugotovili so, da je slednje kar težko, a je večini odlično uspelo. Tokrat smo nagradili ne tri, ampak štiri najboljše, katerih zapis je bil matematično popolnoma ustrezen.

Nagrado so prejeli Lev, Aneja, Lara in Iva. Čestitke!

Kot je že v naslovu razkrito, je v januarju poleg šolskega matematičnega izziva meseca vzporedno potekal tudi matematični izziv, ki ga je spisala sedmošolka Tjaša Starešinič. To je že njen drugi izziv, ki ga je namenila nam učiteljem. Odziv je bil odličen, kar je Tjašo zelo razveselilo. Nagrajenki njenega izziva sva postali skupaj z učiteljico Heleno.

Na vratih kabineta že visi nov, februarski izziv. Nekateri ste svojo rešitev že oddali, ostali pa le pogumno.

učiteljica Veronika

Dostopnost