Skoči na glavno vsebino

V petek, 23. 2. 2024, smo imeli učenci od 1. do 5. razreda na Podružnični šoli Griblje naravoslovni dan – Zdravstvena in zobozdravstvena vzgoja. Cilj dneva je bil ozaveščati otroke o pomenu zdravega načina življenja.

Z učenci smo pripravili sadno-zelenjavni obrok in spoznali pomen uravnotežene prehrane. Nadeli smo si predpasnike in sami postali kuharji. Obiskali sta nas tudi medicinski sestri iz Centra za krepitev zdravja, ki so učence seznanile s pomenom zdravih zob, pravilno ustno higieno ter s tem, kako preprečevati težave z zobmi. Ob zaključku naravoslovnega dne so učenci preko igre izvajali osnovne vaje za sprostitev ter se seznanili s prednostmi telesne vadbe.

Učenci so pridobili znanje o zdravem načinu življenja. Upamo, da bodo naučeno vključili v svoje vsakodnevno življenje za dolgotrajno dobro počutje.

Dostopnost