Skoči na glavno vsebino

Z učenci smo spoznali, kako se izvalijo piščančki. Najprej smo se pogovorili, da potrebujemo oplojena jajca, torej jajca kokoši, ki se prosto pasejo s petelinom. Jajca smo nato dali v inkubator. Ker je bil inkubator avtomatski, ni bilo potrebno veliko dela – dodali smo vodo za vlago in nastavili pravilno temperaturo. Jajca smo nato spremljali in dodajali vodo po potrebi. V prvem tednu smo z lučko preverili, ali se v katerem vidijo žile, ki nam nakazujejo pravilni razvoj piščanca v jajcu. Nato pa smo zelo težko dočakali 3. teden in prvi piščančki so se izvalili že na 20. dan.

Piščančke smo opazovali (in crkljali) še vse do petka pred velikonočnimi prazniki, nato pa so odšli nazaj na kmetijo, nam pa so ostali čudoviti spomini. Nekaj izmed njih si lahko ogledate na posnetku in na slikah.

Učenci in učiteljica 4. c

Dostopnost