V ponedeljek, 8. 4. 2024, se je naš učenec Lev Kavčič udeležil 34. slovenskega nacionalnega otroškega parlamenta kot eden izmed približno 100 predstavnikov slovenskih otrok iz vseh delov Slovenije. Tema letošnjega parlamenta je bilo duševno zdravje mladih.

V državnem zboru jih je sprejela predsednica državnega zbora Urška Klakočar Zupančič. Učenci so posedli in v skupinah debatirali na to temo. Kasneje se jim je pridružil tudi predsednik vlade Robert Golob in nekateri slovenski poslanci.

Ugotovitve iz skupinskega dela so predstavili drugim predstavnikom, nato pa je potekala  debata. Sprejeli so številne sklepe. Predali so jih predsednici državnega zbora, ki jih bo predstavila poslancem na seji državnega zbora.