V torek, 16. aprila 2024, je svojo prvo samostojno razstavo na ogled postavila devetošolka Tamara Miketič, ki je bila izbrana na natečaju Talenti – razstave mladih likovnikov v Knjižnici Črnomelj.

Tamara ustvarja že od malih nog in je ves čas aktivna pri umetniških dejavnostih na šoli. Sodeluje pri izbirnih predmetih, likovnem krožku ter na raznih natečajih in likovnih kolonijah. Poleg tega se uči in ustvarja tudi sama doma, pa tudi na likovnem taboru ter na likovnih delavnicah.

Ustvarja na različnih formatih, na katerih prikazuje portrete ljudi, živali, arhitekture in poustvarja po znanih umetnikih. Njena dela so vedra, a tudi zelo ekspresivna, saj v njih vidimo najgloblja čustva. Opazna je poteza svinčnika ali čopiča, kar delom daje posebno izraznost.

Izredno nas veseli tudi dober obisk razstave, predvsem s strani Tamarinih vrstnikov.

Tamari ob razstavi iskreno čestitamo in ji želimo še veliko navdiha pri ustvarjanju.

Mentorica Špela Vraničar