Skoči na glavno vsebino

<![CDATA[V četrtek, 16. 2. 2017, se je na OŠ Loka Črnomelj pričela 10. Mednarodna kiparska kolonija mladih Črnomelj. Na odprtju so nastopali učenci naše šole. Pričelo se je z udarnim nastopom bobnarjev. Sledil je mladinski pevski zbor, ki je zapel državno himno Slovenije. Ravnateljica je pozdravila vse udeležence in jim izrekla dobrodošlico. Prireditev sta povezovali Ines Plut in Vesna Cekuta, ki sta še z dvema učencema recitirali pesmi tujih avtorjev v slovenščini, španščini, madžarščini in bosanščini. Poleg njih sta nastopili še dve učenki, ena z violino, druga pa nam je elegantno zaplesala. Novost je, da ima letos kolonija tudi facebook profil, na katerem lahko spremljate dogajanje na letošnji 10. koloniji.

Na koloniji bo sodelovalo štirideset likovno nadarjenih učencev iz triindvajsetih slovenskih šol. Poleg njih pa bo sodelovalo tudi devet učencev s Hrvaške, iz Srbije ter Bosne in Hercegovine. Ustvarjali bodo v petih delavnicah. Delavnico instalacija bo vodila Vlasta Markočič, keramiko bo vodila Nina Koželj, v delavnici les bo vodja Damijan Kracina, v delavnici siporeks pa Boštjan Kavčič. Vsem mentorjem bodo v pomoč somentorji – študentje Likovne pedagogike Pedagoške fakultete Univerze v Ljubljani. Tema letošnje kolonije pa je ELEGANCA.

Vsem mladim kiparjem želimo veliko uspeha in veselja pri ustvarjanju.

 

Povezava na uradno spletno stran kolonije: klik

Povezava na šolsko spletno stran dogajanja na koloniji: klik]]>

Dostopnost