Skoči na glavno vsebino

O podružnici Adlešiči

V šolskem letu 2023/2024 je na šoli 44 učencev. Prvič je šolski prag prestopilo 15 prvošolcev.

Pouk poteka za 1. razred samostojno, za 2. in 3. razred ter 4. in 5. razred pa kombinirano.Učence 1. razreda poučujeta Tadeja Kuzma in Eva Pezdirec, učence 2. in 3. razreda poučuje Katarina Simčič, učence 4. in 5. razreda pa Ana Kump.

Preberite več …

Dogodki

Prireditev Pokaži, kaj znaš

Prireditev Pokaži, kaj znaš

V torek, 5. 12. 2023, je OŠ Loka v Kulturnem domu Črnomelj, pripravila tradicionalno prireditev Pokaži, kaj znaš. Po dveh letih smo jo ponovno izvedli v živo. Na odru se je zvrstilo 22 točk. Učenci so se predstavili s petjem in plesom, twirlingom, deklamiranjem ter...

Predsednica RK pri četrto- in petošolcih PŠ Adlešiči

Predsednica RK pri četrto- in petošolcih PŠ Adlešiči

V četrtek, 23. 11. 2023, je četrto- in petošolce Podružnične šole Adlešiči obiskala predsednica Območnega združenja Rdečega križa Črnomelj, Ljudmila Kocjan, ki je učencem predstavila organizacijo Rdeči križ. Slednji je bil ustanovljen 23. oktobra 1863 v Ženevi z...

Šola v naravi, 2. razred – 2. dan

Šola v naravi, 2. razred – 2. dan

Dan smo pričeli z zajtrkom. Po tem smo se zopet razporedili po skupinah in izvajali različne dejavnosti. Raziskovali smo okolico Črmošnjic, se navduševali nad lepotami Divjega potoka, se urili v ročnih spretnostih, se veliko gibali, družili in predvsem zabavali....

ŠOLSKO TEKMOVANJE MATEMČEK 2023

ŠOLSKO TEKMOVANJE MATEMČEK 2023

V petek, 10. novembra 2023, je na šoli potekalo šolsko tekmovanje iz prostorske predstavljivosti. Tekmovanja se je udeležilo 79 učencev od prvega pa vse do devetega razreda. Na tekmovanju so se odlično odrezali! Njihove uspehe si lahko ogledate v spodnji tabeli....

Tehniški dan – obisk Slovenskega šolskega muzeja

Tehniški dan – obisk Slovenskega šolskega muzeja

V ponedeljek, 13. 11., in torek, 14. 11. 2023, smo se učenci 4. razreda odpravili v Ljubljano na ogled Slovenskega šolskega muzeja. V muzeju so nas lepo sprejeli. Pripravili so nam ogled stalne razstave in učno uro naših dedkov in babic. Udeležili smo se učne ure...

TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK NA OŠ LOKA

TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK NA OŠ LOKA

V petek, 17. novembra 2023, obeležujemo dan slovenske hrane in Tradicionalni slovenski zajtrk  pod sloganom »Kruh za zajtrk – super dan!«.Na OŠ Loka je potekal na različnih lokacijah od Stratusa do Gribelj, Adlešičev, Loke. Naša šola je v zajtrk vključila naslednje...

Branje brez meja/Čitanje ne pozna granica

Branje brez meja/Čitanje ne pozna granica

V šolskem letu 2023/2024 smo pričeli aktivno sodelovati v projektu Branje brez meja, in sicer s partnersko šolo OŠ Dragojle Jarnević iz Karlovca. Namen projekta je, da učenci spoznavajo hrvaške avtorje, prevedene v slovenski jezik, učenci hrvaške šole pa se spoznavajo...

JESENSKA ZBIRALNA AKCIJA PAPIRJA, PŠ Adlešiči 

JESENSKA ZBIRALNA AKCIJA PAPIRJA, PŠ Adlešiči 

Od ponedeljka, 6. 11. 2023, do petka, 10. 11. 2023, bo pred podružnično šolo Adlešiči kontejner za papir. Potekala bo zbiralna akcija papirja. Zbiramo časopisni papir, reklame … Ne zbiramo pa kartona (kartonskih škatel …).  Prosimo, da papir pripeljete povezan z...

Nastop učencev podružnice Adlešiči na komemoraciji v Adlešičih

Nastop učencev podružnice Adlešiči na komemoraciji v Adlešičih

V sredo, 1. 11. 2023, je 25 učencev Podružnične šole Adlešiči nastopilo z deklamacijami sedmih pesmi na komemoraciji na pokopališču v Adlešičih. Deklamirali so pesmi Zaklad (A. Perpar), Srčna misel (Z. Majhen), Pred zimo (V. T. Arhar), Danes sem veter (N. Maurer),...

284 LITROV ZBRANEGA MLEKA V AKCIJI DROBTINICA NA OŠ LOKA

284 LITROV ZBRANEGA MLEKA V AKCIJI DROBTINICA NA OŠ LOKA

Na OŠ LOKA Črnomelj smo se tudi letos odzvali povabilu Rdečega križa Črnomelj in sodelovali v dobrodelni akciji »Drobtinica – malo … je veliko« za pomoč socialno ogroženim družinam. Zbiralna akcija je potekala od srede, 18. 10., do ponedeljka, 23. 10. 2023, na vseh...

Hitri kontakt

OŠ Loka Črnomelj
Kidričeva 18
8340 Črnomelj
T: (07) 35 69 230
E: info@os-loka-crnomelj.si

Poslovna hiša Stratus
1. triada
T: 040 763 860

Dosežki učencev
Šolski kažipot
Zeleni Jurij
Svetovalna služba

Skupaj za prijaznejši internet

Dostopnost