O podružnici Adlešiči

V šolskem letu 2022/2023 je na šoli 41 učencev. Prvič je šolski prag prestopilo šest prvošolcev.

Pouk poteka za 5. razred samostojno, za 1. in 2. razred ter 3. in 4. razred pa kombinirano. Učence 1. in 2. razreda poučujeta Renata Grguraš in Tadeja Kuzma, učence 3. in 4. razreda poučuje Ana Gregorac, učence 5. razreda pa Darko Kočevar.

Preberite več …

Dogodki

Šola v naravi 2. r – 3. dan

Šola v naravi 2. r – 3. dan

Drugošolci so v petek, 17. 3. 2023, zaključili tridnevno bivanje v šoli v naravi v CŠOD Lipa v Črmošnjicah. Preživeli so tri zanimive in pestre dni. Učenci so se podali na učno pot ob Divjem potoku ter se preizkusili v pastirskih igrah. Opazovali so vreme in druge...

Teden poezije

Teden poezije

V ponedeljek, 20. 3. 2023, pričnemo z internim šolskim projektom Teden poezije. Obeležili bomo svetovni dan poezije (21. 3. 2023) ter promovirali branje, ustvarjanje in razmišljanje o njej. Za učence se bo preko celotnega tedna razvrstilo kar nekaj dejavnosti, v...

POZDRAV IZ ŠOLE V NARAVI 2.R  – CŠOD Črmošnjice- 1. dan

POZDRAV IZ ŠOLE V NARAVI 2.R  – CŠOD Črmošnjice- 1. dan

Sporočamo, da smo srečno prispeli v CŠOD Črmošnjice. Za nami je zanimiv prvi dan šole v naravi. Več utrinkov prvega dne  si lahko ogledate na fotografijah spodaj. Učenci in učiteljice 2. razreda [ngg src="galleries" ids="850" display="basic_thumbnail"...

Šolsko in državno tekmovanje iz razvedrilne matematike

Šolsko in državno tekmovanje iz razvedrilne matematike

Šolsko tekmovanje iz razvedrilne matematike je potekalo 30. 11. 2022. Udeležilo se ga je 58 učencev od 1. do 9. razreda. Poleg učencev matične šole so sodelovali tudi učenci podružničnih šol Adlešiči in Griblje. Na šolskem tekmovanju so osvojili 23 bronastih priznanj....

Na PŠ Adlešiči obeležili teden požarne varnosti 

Na PŠ Adlešiči obeležili teden požarne varnosti 

Učenci in učitelji smo v petek, 24. 2. 2023, preživeli prav poseben dan – dan z gasilci, ki so pravi junaki, saj nas rešujejo v različnih situacijah.   Prisluhnili smo zanimivim in poučnim gasilskim »kamišibaj« zgodbam. Predstavili so jih učenci matične šole pod...

Pustovanje na PŠ Adlešiči

Pustovanje na PŠ Adlešiči

Na pustni torek so namesto otrok v šolo prišle samo maškare. Tudi učiteljev ni bilo opaziti. Ustvarjali smo pustne maske, spoznavali značilnosti pustovanja in jedli krofe. Na pustnem sprevodu po Adlešičih smo peli, igrali, odganjali zimo in se veselili pomladi....

Zimski športni dan na podružnici Adlešiči

Zimski športni dan na podružnici Adlešiči

V januarju smo na podružnici Adlešiči izvedli zimski športni dan. Učenci od 1. do 5. razreda so komaj čakali, da gredo ven na sneg. Uživali so v sankanju, izdelovanju gradu, spuščanju s krožniki in kepanju. Učitelji podružnice Adlešiči [ngg src="galleries" ids="843"...

Guinnessova knjiga rekordov

Guinnessova knjiga rekordov

V četrtek, 16. 2. 2023, so se naši učenci udeležili prav posebnega izziva. Sodelovali so pri reševanju največjega spletnega kviza na svetu na temo varne rabe interneta. Namen kviza je bil podiranje svetovnega rekorda in zapis v Guinnessovo knjigo rekordov. Na kvizu so...

Guinnessova knjiga rekordov

Sodelovanje v vseslovenskem spletnem kvizu,

Spoštovani starši. Dandanes, ko si dela in učenja več ne predstavljamo brez uporabe interneta, je zelo pomembno, da znamo nadzorovati njegovo prisotnost in način uporabe, prepoznati njegove pasti ter uporabo po potrebi tudi omejiti oziroma nadzorovati. Trendu najbolj...

Hitri kontakt

OŠ Loka Črnomelj
Kidričeva 18
8340 Črnomelj
T: (07) 35 69 230
E: info@os-loka-crnomelj.si

Poslovna hiša Stratus
1. triada
T: 040 763 860