Moje najljubše knjige meseca oktobra 2015

Moja najljubša knjiga meseca oktobra 2015 so Basni. Všeč so mi zgodbice o živalih v tej knjigi in pa vse dogodivščine, povezane z njimi. Vem, da je ta knjiga namenjena mlajšim otrokom, ampak meni je všeč in še vedno jo rada preberem. Jana Majerle, 6. b Moja najljubša knjiga meseca oktobra so Angleške rožice. Njena […]


kocka

Uvrstitev na državno tekmovanje iz logike   Recently updated !

24. septembra 2015 je na naši šoli 18 učencev sodelovalo na šolskem tekmovanju iz logike. Dovolj točk za udeležbo na državnem tekmovanju iz logike, ki bo v soboto, 17. oktobra 2015 na osnovni šoli Mokronog, je doseglo naslednjih sedem učencev: Vid Kavčič (7.r) Rebeka Tomc (8.r) Valentina Šuštarič (8.r) Vesna Šuštarič (9.r) Laura Čurk (9.r) […]


Plavalni tečaj   Recently updated !

Tokrat smo se na plavalni tečaj odpravili učenci 3. a razreda in učenci 3. razreda podružničnih šol Adlešiči in Griblje.

boy-swimming-clip-art-728749

heart-from-the-color-plastic-caps

Odvijte zamaške in odprite srce za Nika

Zbiranje plastičnih zamaškov je v Sloveniji zelo razširjena dejavnost. Predvsem so te akcije namenjene humanitarni oz. finančni pomoči družinam, ki imajo dolgotrajno bolnega otroka, otroka s posebnimi potrebami ali otroka s hujšimi poškodbami po nesreči. V tem šolskem letu je akcija namenjena 6-letnemu Niku, učencu naše šole, ki se bori s hudo boleznijo in potrebuje […]


Moja najljubša knjiga meseca septembra 2015

Sva šestošolki Vita Šuštarič in Špela Šterk. Odločili sva se, da napiševa nekaj o najini najljubši knjigi. To je Lassie se vrača, avtorja Erica Knighta. Knjiga nama je zanimiva, ker obožujeva pasje pustolovščine. Priporočava jo tudi drugim, da jo preberejo. Vita Šuštarič in Špela Šterk, 6. c

lassie

DSC_0453

Evropski teden mobilnost 2015

V torek, 22. 9. 2015, smo se učenci in učitelji OŠ Loka udeležili in prispevali program dejavnosti na Evropskem tednu mobilnosti, ki ga je organizirala Občina Črnomelj. Na parkirišču pred gradom so potekale številne dejavnosti, ki so se jih udeležili tudi naši učenci od 1. do 5. razreda. Pod mentorstvom učiteljic in učiteljev so učenci […]


POŠ Griblje – Športni dan

11. septembra so se gribeljski podružničarji odpravili na pohod k bližnjem Brodaričevem ribniku. Imeli so se prečudovito. Nekaj utrinkov si lahko ogledate na spodnjih fotografijah. POŠ Griblje

DSCN6023

DSC_0517

Plavalni tečaj

Učenci 3. b in 3. c razreda so se učili plavati v Dolenjskih Toplicah. Štiridnevni tečaj smo izpeljali 10., 11. 9. ter 14., 15. 9. 2015. Tako učenci, vaditelji kot razredniki smo se naužili vode, učenci pa so osvojili še priznanja – delfinčke in konjičke za uspešno opravljen plavalni tečaj.