»Gumbki« in »Ribice« so poslušali pravljico o zaljubljenem zvončku

Otroci VVO Otona Župančiča, iz enote Loka, so v petek, 16. marca 2018, prišli na obisk v šolsko knjižnico. Knjižničarka Maja Špringer jim je prebrala pravljico Zaljubljeni zvonček, slovenske pisateljice Mateje Arhar.  Otroci iz skupin Gumbki in Ribice, stari od 4 do 5 let, so  bili nad pravljico navdušeni. Obljubili so, da se še srečamo. […]


Kamišibajci iz Podružnice Adlešiči sodelovali na 4. festivalu KAMIŠIBAJ gledališča v Beli krajini

V četrtek,  16. marca 2018, se je pričel 4. festival KAMIŠIBAJ gledališča v Beli krajini. Letošnji slogan festivala je »Kamišibaj zgodbe v vse tri belokranjske občine«. Festival so organizirali: Knjižnica Črnomelj, KUD Zlata skledica Črnomelj in JSKD OI Črnomelj.  V Otroškem vrtcu Metlika kamišibajkarji nastopili dvakrat, ob 10.00 in 11.00 za otroke vrtca stare od 3 do 6 […]


Državno tekmovanje iz digitalne fotografije   Recently updated !

V soboto, 10. 3. 2018, so se trije učenci naše šole, Ana Janjič, Teja Butala in Admir Nasić, udeležili državnega tekmovanja iz digitalne fotografije. Tekmovanje je organizirala Zveza za tehnično kulturo Slovenije na Fakulteti za elektrotehniko v Ljubljani. Učenci so se najprej odpravili na teren, kjer so dve uri fotografirali motiv vode in življenja ob […]


Učenci od 1. do 4. razreda so si ogledali lutkovno predstavo Strahuljina klet

V torek, 13. in četrtek, 15. 3. 2018 so si učenci od 1. do 4. razreda naše šole ogledali lutkovno predstavo Smrduljina ket v izvedbi lutkovnega krožka naše šole. Lutkovna skupina šteje devet učenk od drugega do četrtega razreda. Učenke četrtega razreda lutkovno ustvarjajo četrto šolsko leto. Svoje izkušnje spretno prenašajo na mlajše učenke. Mlade animatorke so […]


IZJEMNI USPEHI NAŠIH UČENK NA DRŽAVNEM TEKMOVANJU V TWIRLINGU   Recently updated !

V soboto 10. 3. 2018  in nedeljo 11.3. 2018  je potekalo finale solo in dance twirl ter polfinale v parih nižji nivoji  18. državnega prvenstva Mažoretne in twirling zveze Slovenije v Novi vasi – Bloke. Iz Twirling mažoretnega društva Spin se je tekmovanja udeležilo 25 članic. V soboto je bilo finale solo in dance twirl, kjer […]


NA SREČANJU OTROŠKIH DRAMSLIH SKUPIN SODELOVALI Z IGRO UČENKE ZARE KAVČIČ

Srečanja otroških dramskih skupin Bele krajine, ki je potekalo 13. marca 2018 v Kulturnem domu v Črnomlju, so se udeležile štiri šestošolke (Lea Vrtin, Živa Barič, Sara Bahor, Zara Kavčič), dve devetošolki (Ema Lozar, Vesna Cekuta) z igro, ki jo je napisala Zara Kavčič, z naslovom Evina (ne)sreča. Z njo hoče izpostaviti problematiko otrok (predvsem […]


DELEGATI 28. REGIJSKEGA PARLAMENTA O ŠOLSTVU   Recently updated !

Svetniške klopi je 8. marca 2018 zasedlo 35 delegatov – osnovnošolskih parlamentarcev, ki so na regijskem parlamentu zastopali 15.203 učencev 43 osnovnih šol iz 24 občin širše dolenjske in belokranjske regije, ki so ga organizirali pri društvu Mojca ob podpori Mestne občine Novo mesto. Pogovarjali so se o šolstvu in šolskih sistemih. Na regijskem parlamentu je sodeloval tudi naš […]


Moja najljubša knjiga meseca februarja 2018 je…   Recently updated !

Moja najljubša knjiga v mesecu februarju je Tajno društvo PGC, avtorja Antona Ingoliča. Vsebina je zelo zanimiva. Pripoveduje o skupini fantov, ki zbirajo risalne žebljičke. Mihec, Jože, Metod in Igor so vsak po svoje hudomušni in iznajdljivi. Knjigo priporočam vsem, ki vas zanimajo pustolovščine mladostnikov. Anja Rožič, 6. c


14. marca 2018 bo OŠ LOKA zaradi stavke zaprta

Spoštovani starši, obveščamo vas, da bo v sredo,  14. marca 2018,  OŠ Loka  zaradi stavke zaprta. Ta dan ne bo pouka, jutranjega varstva in podaljšanega bivanja ter vseh ostalih dejavnosti, ki  bi bile sicer s strani šole organizirane ta dan. Starši, ki nimate možnosti organizirati varstva vaših  otrok (samo v nujnih primerih), smo za njih na […]


VABILO NA PREDAVANJE ZA STARŠE

Spoštovani starši, vljudno vas vabimo na predavanje o varni rabi interneta, ki bo v  torek, 6. 3. 2018, ob 16. uri, v predavalnici šole.