Nagradni izlet

V sredo, 21. 6. 2017, so se najbolj uspešni in solidarni učenci 8. in 9. razreda odpravili na nagradni izlet. Odpeljali so se v Novo mesto, kjer so si v Dolenjskem muzeju ogledali razstavo o jantarju. Vodička nam je opisala ta material, iz katerega se najpogosteje oblikuje nakit, videli pa smo tudi primer sobe, ki […]


Zadnji šolski dan

Zadnji šolski dan smo začeli s krajšim kulturnim programom, katerega je z Zdravljico otvoril šolski pevski zbor. Gospa ravnateljica je izpostavila učence 6. razreda z najboljšimi rezultati na NPZ-ju in podelila najvišja državna priznanja učencem od 4. do 8. razreda. Najbučnejši aplavz je prejel osmošolec Vid Kavčič, ki je osvojil kar PET zlatih priznanj! Tudi ekipi […]


Valeta 2017 »Od malih nog do velikih zgodb«

Tudi letos smo imeli možnost zapečatiti zgodbo učencev devetih razredov. V sredo, 14. 6. 2017, je namreč potekala valeta, ki so jo učenci pridno pripravljali in se s tem tudi poslovili od OŠ Loka Črnomelj. Skozi zanimiv in komičen program so nas popeljali s filmom, raznimi plesnimi točkami, petjem in igranjem na glasbila. Ravnateljica je […]


POZDRAVLJENI!

Pa so tu težko pričakovane počitnice. 23. 6. je za vse šolarje zadnji dan pouka. Na naši šoli bomo pouk končali  ob 12.00, takrat bodo tudi avtobusi odpeljali v vse smeri. Kasnejših razvozov ne bo. Kosilo in podaljšano bivanje bo organizirano samo za učence prve triade in to za tiste, ki so se prijavili. Želimo […]


Zborovski bum 2017

Mladinski pevski zbor OŠ Loka Črnomelj se je v torek, 13. junija 2017, udeležil srečanja mladinskih pevskih zborov v Mariboru. Zborovski BUM je dogodek, namenjen množičnemu petju otrok večglasnih šolskih pevskih zborov ter druženju otrok z istim interesom – ljubeznijo do petja, ljubeznijo do glasbe. Več kot 5.500 pevcev mladinskih pevskih zborov iz 182-ih osnovnih […]


Prenočevanje na PŠ Griblje

15. 6. 2017 je na PŠ Griblje potekala sedaj že tradicionalno spanje v šoli. A ni se le spalo – v prijetno toplem popoldnevu so učenci pobarvali del zunanjega zidu, kateremu je zaradi vremenskega vpliva odpadel omet. Učitelji so dogodek uporabili tudi za druženje s starši otrok, ki obiskujejo to podružnico. Skupaj z otroci so pripravili […]


Mednarodno tekmovanje SCRIPT 2017

Učenci 5. in 6. razredov naše šole so se letos udeležili mednarodnega temovanja SCRIPT 2017. Namen tega tekmovanja je promoviranje programiranja med učenci starimi od šest do šestnajst let. Učenci se lahko v svoji starostni kategoriji pomerijo na petih različnih področjih. Letos so se učenci 5. razredov, Maj Adlešič, Rok Kocjan, Gašper Mihelič in Žan Majerle, […]


Slovesna podelitev zlatih Preglovih priznanj iz kemije

16. januarja 2017 je na šoli potekalo šolsko tekmovanje iz kemije. Državnega tekmovanja v Krškem so se 1. aprila 2017 udeležili: Maja Suhorepec in Vid Kavčič iz 8. razreda ter Marija Absec in Gašper Kostelec iz 9. razreda.


Kulturni dan 6. r

V petek, 9. 6. 2017, so imeli šestošolci zadnji kulturni dan v tem šolskem letu. Ogledali so si Bled (grad in otok), Bohinj (Bohinjsko jezero), se povzpeli do slapa Savice in videli Prešernovo rojstno hišo. Dan je bil fizično precej naporen, a zelo lep.


Zapisnik sestanka SVETA STARŠEV

Bil  je v  ponedeljek, 5. 6. 2017, ob 17h v predavalnici  OŠ Loka  z naslednjo vsebino: 1. Pregled in realizacija sklepov zapisnika zadnjega sestanka 2. Volitve predstavnikov staršev v Svet šole (mandatno obdobje 2017 – 2021) 3. Pregled in potrditev nabora delovnih zvezkov za šolsko leto 2017/2018 4. Razno   Na sestanku je bilo od […]