Občinsko prvenstvo v nogometu za starejše dečke   Recently updated !

24. 11. 2015 je v dvorani SŠ Črnomelj potekalo občinsko prvenstvo v nogometu za starejše dečke. Nastopale so ekipe OŠ Loka Črnomelj, OŠ Vinica, OŠ Mirana Jarca in OŠ Semič. Zmagala je ekipa OŠ Loka Črnomelj.

DSCN3225

Zjutraj pogled proti Kleku

Planinska šola na Mirni gori   Recently updated !

V četrtek, 12. 11. 2015, smo se učenci 6. a razreda povzpeli na Mirno goro v okviru planinske šole.


CŠOD Breženka – 7. razred – 5. dan   Recently updated !

V petek po zajtrku smo se z ladjico ‘Solinarka’ odpeljali mimo Pirana in Portoroža, po glavnem kanalu v samo sredino Sečoveljskih solin. Tam smo izvedeli vse o pridobivanju soli iz morja, si ogledali predstavitveni film in solinarski muzej. Hitro smo pojedli malico in se z ladjico vrnili v Fieso. Sledila je podelitev priznanj za najboljšo […]

csod5-12

V__14D6

Rdeči noski   Recently updated !

Učenci 5. b so v štirinajstih dneh prodali 500 rdečih noskov in tako pomagali društvu Rdeči noski, ki skrbi za pomoč trpečim in bolnim otrokom. Več informacij o samem društvu lahko izveste na naslovu http://www.rdecinoski.org/vsebine/kdo-smo


Tradicionalni slovenski zajtrk 2015/2016   Recently updated !

Vseslovenski projekt Tradicionalni slovenski zajtrk  se izvaja  z namenom, da bi izboljšali zavedanje o namenu in razlogih za lokalno samooskrbo, domačo pridelavo in predelavo. Javnosti se  predstavlja pomen kmetijstva in čebelarstva ter se spodbuja  k  pravilni in zdravi prehrani. Posebno pozornost pa naj bi se  namenilo pomenu gibanja in ohranjanja čistega okolja.

DSC_0788

csod4-25

CŠOD Breženka – 7. razred – 4. dan   Recently updated !

Zjutraj smo pozneje vstali, ker nismo imeli jutranje telovadbe zaradi dežja. Po zajtrku smo se po skupinah odpravili na orientacijski pohod po Fiesi in okoli nje. Reševali smo različne naloge in opravili tudi kemijske meritve. Po kosilu smo se pogovarjali o jezerih v Fiesi in ju tudi obiskali. Med ogledovanjem jezer smo reševali učne liste. […]


CŠOD Breženka – 7. razred – 3. dan   Recently updated !

Dopoldne smo se sprehodili do Strunjana in skozi tunel pod gričem v Portorož. Tam smo imeli čas za nakup spominkov in pijače. Nato smo se odpravili nazaj čez grič v Fieso. Popoldne smo pri morju nabirali alge in druge morske rastline. Odnesli smo jih v dom, kjer smo izpolnjevali učne liste in smo si te […]

csod3-12

CŠOD Breženka – 7. razred – 2. dan   Recently updated !

Ob sedmih zjutraj so nas učitelji zbudili za jutranjo telovadbo. Po zajtrku smo se spet odpravili v Piran in tam videli cerkev sv. Jurija, Tartinijev trg, rt Madona in druge zgodovinske znamenitosti. Popoldne, po kosilu, smo se učili o sredozemskem rastju. Spoznali smo lovor, oljko, kanelo in druge rastline, ki rastejo samo v Sredozemlju. Poskusili […]

csod2-24

csod1-17

CŠOD Breženka – 7. razred – 1. dan   Recently updated !

Ob sedmi uri zjutraj smo se učenci sedmega razreda zbrali pred šolo, kjer nas je že čakal avtobus. Ko je voznik naložil kovčke, se je začela štiriurna vožnja, ki nam je hitro minila. Prišli smo v dom Breženka v Fieso. Tam smo srečali učence z osnovne šole Col, ki so ta teden preživeli z nami. […]