Planinska šola na Mirni gori

V septembru poteka za učence 6. razreda dvodnevna planinska šola. Oddelka 6. a in 6. b sta šolo že izpeljala, 6. c pa jo nestrpno pričakuje prihodnji teden. Za pokušino, kaj počnemo in kako se imamo, si lahko ogledate spodnje fotografije.

dsc_0207

dsc_0020

Teden mobilnosti

22.9.2016 so učenci 5. razredov iz šole Loka in 5. razred podružnične šole Adlešiči izvedli tehniški dan, ki je obsegal tehniški pregled koles, spretnostno vožnjo na poligonu, vožnjo po ulicah Loke in se seznanili s projektom POLICIST LEON,ki ga bodo izvajali skozi celo šolsko leto. Za pomoč se najlepše zahvaljujemo PP Črnomelj in Občini Črnomelj, […]


Mednarodno tekmovanje SCRIPT 2016

V mesecu juniju so se učenci 5. razreda udeležili mednarodnega tekmovanja SCRIPT 2016 (Scratch International Programming Trial). Tekmovanje je namenjeno promoviranju programiranja med učenci starimi od šest do šestnajst let. Učenci se lahko v svoji starostni kategoriji pomerijo na petih različnih področjih. Med poletnimi počitnicami smo prejeli rezultate tekmovanja: učenca Gal Dragoš in Klemen Starešinič […]

anja_spela_tinkara

20160913_085546-1

Igriva košarka na OŠ Loka!

13. 09. 2016 so se učenci 1. razredov matične šole družili s športnimi pedagogi, ki so jih na igriv, šaljiv, prikupen in hkrati strokovni način popeljali v svet košarke. Učenci so zelo uživali. aktiv učiteljic 1. r


Po kraški učni poti Semič   Recently updated !

V sredo, 14. septembra, smo se četrtošolci matične šole ter učenci četrtega in petega razreda podružnične šole Griblje odpravili na pohod po Kraški učni poti. Ogledali smo si izvir Krupe, cerkev sv. Trojice na Vinjem Vrhu, kraško jamo Malikovec in modelarsko letališče Semič. Imeli smo se lepo …

img_20160914_113155

20160914_110708

Jesenski pohod

V sredo, 14. septembra 2016, smo na podružnični šoli Adlešiči odšli na jesenski pohod. Pot nas je vodila čez Priložnik, Mala in Velika sela, Gorenjce in nazaj do šole. Preživeli smo čudovit, topel dan v naravi…  


Lutkarji obiskali 11. OTROŠKI BAZAR V LJUBLJANI!

V petek, 9. 9. 2016, so učenci lutkovnega krožka naše šole obiskali 11. OTROŠKI BAZAR V LJUBLJANI. Skozi zabavo in igro na različnih eko delavnicah, po igralnih kotičkih ter na Bazarkovem odru so zelo uživali. mentorici lutkovnega krožka

20160909_123607

DSC08715

Šola v naravi – drugi razred

V sredo, 7. 9. 2016, smo se učenci in učiteljice drugih razredov odpravili v Črmošnjice. V domu Lipa smo izvedli tridnevno šolo v naravi.


Projekt kamišibaj

Spodaj lahko preberete več o tej zanimivi obliki pripovedovanja zgodb, ki ima po zaslugi učitelja OŠ Loka, Darka Kočevarja, posebno mesto tudi pri nas.


1. b

Prvi šolski dan na OŠ Loka

Skozi vrata OŠ Loka je letošnje šolsko leto stopilo 44 prvošolcev in prvošolk ter 13 prvošolcev in prvošolk na obeh podružničnih šolah, skupaj 57 učencev prvega razreda.   Vsaka šola je poseben svet zase, ki mavrično zaživi v začetku septembra in tiho ugasne konec junija. V tem živopisanem svetu veljajo določena pravila, obveznosti, zakonitosti, pa […]