Zbiralna akcija papirja   Recently updated !

Znova bomo zbirali odpadni papir. Tokrat bodo zbrana sredstva v celoti namenjena devetošolcem in znižanju stroškov valete. Odpadni papir lahko pripeljete dopoldne ali popoldne od 3. 5. do 6. 5. in ga pustite v avli šole. Za pomoč se vam že vnaprej zahvaljujemo. Pouk se začne 3. 5., ko bo tudi popoldanska govorilna ura. Do […]


IMAG0606_BURST002_COVER

Jurjevo na PŠ Griblje   Recently updated !

Tudi letos smo obudili ljudski praznik Jurjevo, ki prinaša v deželo zeleno pomlad. Brez pomoči staršev nam ne bi uspelo. Ciril Totter, oče naših učencev, je pripeljal brezove veje, ki so potrebne za izdelavo koša, nekaj smo jih nabrali tudi sami na sobotnem pohodu. Z verzi Jurjeve kolednice Prošel je prošel, pisani vuzem, došel je došel, zeleni […]


Državno prvenstvo v badmintonu   Recently updated !

9. 3. 2016 je na OŠ Starše pri Mariboru potekalo posamično državno prvenstvo v badmintonu. Tekmovalo je najboljših osemindvajset tekmovalcev, Anže Mueller je dosegel osemnajsto mesto. Žan Brozovič, Ana Janjič, Tina Mržljak, Anže Mueller, Tjaša Muren in Erik Šterk so predstavljali OŠ Loka na  ekipnem državnem prvenstvu, ki je potekalo 12. 4. 2016 v Mariboru. […]

IMG_1554

Naravoslovni dan: GOZD z lovci LD LOKA   Recently updated !

V  sredo, 13. 4. 2016, smo  učenci in učiteljice 1. razredov OŠ Loka Črnomelj preživeli prijeten in poučen naravoslovni dan z lovci lovske družine Loka. Zjutraj smo se polni pričakovanj z avtobusom odpeljali do lovskega doma na Bistrici.

IMAG0544

DSC_1366

Vztrajajte pri tem, kar imate radi

Z Jernejem Kozanom, zmagovalcem šova Slovenija ima talent, smo novinarke Zelenega Jurija v šolski knjižnici opravile zanimiv intervju. Jernej je nekdanji učenec OŠ Loka Črnomelj in se je prijazno odzval našemu vabilu. Na našo šolo ima lepe spomine. Seveda pa ga nismo pozabile vprašati niti za avtogram – objavili ga bomo v naslednji številki Zelenega […]


Državno tekmovanje iz angleškega jezika za devetošolce

22. 3. 2016 je potekalo državno tekmovanje iz znanja angleškega jezika za devetošolce. Skupno se je tekmovanja udeležilo 260 najuspešnejših učencev, med katerimi sta bila tudi učenca OŠ Loka Črnomelj, Gašper Lamut in Aljaž Mihelčič.